Základní a Mateřská škola Křemže
ZŠ a MŠ Křemže

1. třída - Malíčci

Třída Malíčků se nachází v přízemí mateřské školy a o Vaše dětičky se budou celý rok starat paní učitelky

• Jiřina Lechnerová
  • Bc. Hana Hálová
  • Dana Troupová

Telefon k Malíčkům je 380 742 064

Naše rituály:

Olejíček, Sestřička, Paci, paci, duci, duci

První den ve školce

1.9. Pro ty, co hoří zvědavostí, sepíši pár řádek...Jak jsme se celý den měli a co jsme vlastně dělali?

Zaprvé musím zaklepat a děti moc pochválit, protože vstup do školky zvládly levou zadní. Objevilo se pár slziček, ale troufám si říct, že by nestály za zmínku.

Ráno si děti hrály a seznamovaly se s novou třídou. Holky na domácnost a kluci zatloukali hřebíčky. Učili jsme se především provozní věci : kde mám značku, šuplíček, věci, zasouvat židličky, jak si umýt ruce, jak si sklidit po obědě nádobí.

Zazpívali jsme si s klavírem a říkali si, jak se kdo jmenuje.

Vyrazili jsme si i na krátkou procházku. Než jsme se oblékli začalo krápat, ale my to zvládli i za nepřízně počasí. Po pohádce Krtek a paraplíčko spali všichni až na Klárku a Ondru.

Odoledne si holky zatančily a kluci se opět věnovali hlavně zatloukání hřebíčků.

Mám několik proseb a to

• Počítejte, že opravdu budeme chodit ven a tak dejte dětem hlavně gumáky a bundu do deště- pokud bude kapat ven vyrazíme, alespoň na chvilku.
  • Dejte dětem prostor, aby se mohly oblékat. I když to dlouho trvá, udělejte si na to čas a nechte je oblékat samostaně. Bundu a mikinu už by si obléci, meli umět sami, zipy samozřejmě pomáháme.
  • Podepsaná pyžama nám dávejte do třídy. Ty co jsou na stolečku před dveřmi, nevíme čí jsou

Jinak jsme měli moc hezký den a už se těšíme na zítra

Foto mi bohžel nejde vložit, kdo má zájem, pište si na mskremze@seznam.cz

Hanka a Jiřina

Malíčci

MŠ Křemže

Počasí dnes:

29. 11. 2020

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Svátek má Zina

Logo 1