Charakteristika

Naše malá školka se nachází na návsi v obci Chlum. Je součástí právního subjektu Základní školy v Křemži. Její provoz byl zahájen v r. 1977. Jsme dvoutřídní MŠ s celodenním provozem. Navštěvují nás děti ve věku od 3 - 7 let. Kapacita MŠ je 36 dětí . Větší počet není možný, vzhledem k malým prostorám objektu. Od doby vzniku byla budova  výrazně renovována a tak zde vznikly nové prostory. Nová třída, šatna a umývárny provzdušnily stísněné prostory malé školičky. Má však stále útulný charakter a těšíme se stále domácímu prostředí.

V herně obou tříd si děti hrají, cvičí a provádí rušné činnosti. Je upravena tak, aby děti měly co nejvíce prostoru pro své hry a zárověň tak, aby si mohly vytvářet svá malá zákoutí .Po celé ploše heren je koberec.

V jídelně 1. třídy stojí čtyři velké stoly, které jsou barevně a velikostně odlišené. Zde, kromě stravování, se děti mohou věnovat výtvarným činnostem a stolním hrám.

Obě třídy obědvají v jídelně 1. třídy, kde je výdejové okénko z kuchyně a tudy se strava vydává. Svačiny probíhají na svých třídách, do druhé třídy doveze kuchařka svačinu na servírovacím vozíku.

2. třída má dva stoly pro 6 dětí a jeden pro 4. Zde kromě svačin se děti věnují stolním hrám nebo výtvarným a pracovním činnostem.

Ložnice se nachází v prostoru za jídelnou. Jsou vybaveny novými lehátky lehce složitelnými na sebe. V tomto prostoru děti prožívají klidné činnosti, odpočívají, spí. Po složení lehátek je možné prostor použít např. pro výtvarné činnosti s nutností velké plochy.

1. třída má stabilně rozloženo 12 lehátek a zbytek podle potřeby rozkládá školnice v prostorách herny.
2. třída má lehátka sestohovaná a podle počtu spících dětí jsou rozložená v prostoru herny na koberci.

Zahrada je malá. Její prostor se proto snažíme co nejefektněji využívat a to nejen ke hrám, ale i k vzdělávacím činnostem. K tomu nám slouží především nově zbudovaný altán.

MŠ Chlum

Podzimní listy na podkladu z krupičky.