Základní a Mateřská škola Křemže
ZŠ a MŠ Křemže

3. oddělení

Právě jste na stránkách 3. oddělení, kde najdete informace a foto pouze pro 3. oddělení - v položce Aktuality a ve Fotogalerii.

Informace společné pro všechna oddělení najdete v záložce Aktuální informace na hlavní družinové stránce.

Celoroční hra: Děti z Tiché rokle

Letošním školním rokem nás bude provázet celoroční hra Děti z Tiché rokle. Hra je inspirovaná knihou Jaroslava Foglara Hoši od Bobří řeky.
Družina se promění v Tichou rokli  a z dětí se stanou lovci bobříků. Lovci mohou každý měsíc po splnění zadaného úkolu získat jednoho bobříka. V září to bude bobřík míření, při kterém se děti budou strefovat míčky do obruče, v říjnu mohou získat za správné a přátelské chování bobříka ušlechtilosti. Listopad se bude odehrávat v duchu ticha - lovce čeká bobřík mlčení. Ač se nezdá, pravděpodobně to bude jeden z nejobtížněji získatelných bobříků. Zato prosinec by neměl být žádným problémem. Při vánočním vytváření se bobřík zručnosti snadno uloví. Nový rok začneme ve jménu statečnosti, čeká nás lov bobříka odvahy. Únor prověří charakterové vlastnosti při získávání bobříka dobrých činů. V březnu zahájíme jarní období poznáváním rostlin a lovem bobříka květin. Duben a s ním bobřík síly vyzkouší a procvičí naše svaly, květen mrštnost. Před hlavními prázdninami se ještě naučíme telefonní čísla záchranných složek a jejich bezvadnou znalostí děti mohou získat posledního bobříka - bobříka záchrany. Celoroční hru zakončíme jako tradičně v červnu závěrečným dnem se zábavnými disciplínami. Děti mohou během školního roku ulovit 10 bobříků různých barev. Celoroční lov nám bude zpestřovat družinová píseň Děti z Tiché rokle.
Vzdělávání ve školní družině budou doplňovat výtvarné, pracovní, hudební a pohybové činnosti, divadelní představení a další zábavné aktivity.

Počasí dnes:

5. 12. 2020

oblacno

Bude polojasno až oblačno, místy až zataženo. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Svátek má Jitka

Logo 1

Logo 2

Stavění domečků z lesního materiálu