Základní a Mateřská škola Křemže
ZŠ a MŠ Křemže

4. oddělení

Provoz 4. oddělení ŠD je 11:45 ( 12:35 ) - 15:00 hodin v 1. patře II. stupně ZŠ, poté děti přechází za doprovodu vychovatelky do 3. oddělení ŠD naproti vchodu do ZŠ.

Děti si nosí do ŠD vlastní svačinu, pití, kapesníky a převlečení na školní zahradu v podepsaném sáčku či batůžku.

CELOROČNÍ HRA - Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Ve školním roce 2020-2021 budeme hrát celoroční hru Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Pohádky motivují děti k různým činnostem, vedou k rozvoji fantazie a seznamují s novými poznatky. Rozvíjejí myšlení, řeč, schopnosti souvislého vyjadřování a podněcují  aktivitu a vlastní snažení. Zvyšují dětskou představivost  a ovlivňují jejich city a nápady. V průběhu mladšího školního věku patří pohádky k nejoblíbenějšímu čtení. Děti jim rozumí, protože svět pohádek je jejich světem. Čtení pohádkových příběhů je mimořádně důležité. Poslechem pohádek a pohádkových příběhů pomáháme dětem poznávat slova. Při četbě komunikujeme, upřesňujeme význam slov a vysvětlujeme nepochopené výrazy. Odpovídáme na případné nejasnosti, diskutujeme nad vzniklými problémy a řešíme vzniklé situace. Kromě toho vedeme děti při čtení textu k rozvoji slovní fantazie, protože na základě pohádkových příběhů a ilustrací mohou plnit nabízené úkoly , případně upravovat a zkoušet nápady vlastní. Celý rok si budeme číst pohádky, sledovat pohádky v televizi, budeme si hrát, zpívat pohádkové písničky, soutěžit, chodit na školní zahradu, věnovat se výtvarným činnostem, vyrábět dárky k různým příležitostem nebo jen tak pro radost.

Počasí dnes:

20. 6. 2021

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 31 až 35°C. Noční teploty 20 až 16°C.

Svátek má Květa

Logo 1