Základní a Mateřská škola Křemže
ZŠ a MŠ Křemže

2. oddělení

Aktuální informace pouze pro 2. oddělení najdete v položce Aktuality a ve Fotogalerii  druhého  oddělení.
Informace společné pro všechna oddělení jsou v hlavní záložce ŠD s názvem Aktuální informace.

Veškerá  komunikace mezi rodiči, školou a školní družinou probíhá přes e-mail.  Prosím kontrolujte si došlou poštu, omluvenky a případné změny posílejte na e-mail : druzina.zskremze@seznam.cz

Děkuji rodičům, kteří poslali kapesníky a papíry na kreslení.

Prosím o platbu za ŠD období leden - červen : částka činí 1080,-Kč a je splatná od 1. do 20. ledna 2024, děkuji.

CELOROČNÍ HRA - Z pohádky do pohádky

Ve školním roce 2023-2024 budeme hrát celoroční družinovou hru Z pohádky do pohádky. Pohádky motivují děti k různým činnostem, vedou je k rozvoji fantazie a seznamují s novými poznatky. Rozvíjejí myšlení, řeč, schopnosti souvislého vyjadřování a podněcují aktivitu a vlastní snažení. Zvyšují dětskou představivost a ovlivňují jejich city a nápady. V průběhu mladšího věku patří pohádky k nejoblíbenějšímu čtení. Děti jim rozumí, protože svět pohádek je jejich světem. Čtení pohádkových příběhů je mimořádně důležité. Poslechem pohádek a pohádkových příběhů pomáháme dětem poznávat slova. Při četbě komunikujeme, upřesňujeme význam slov a vysvětlujeme  nepochopené výrazy. Odpovídáme na případné nejasnosti, diskutujeme nad vzniklými problémy a řešíme vzniklé situace. Kromě toho vedeme děti při čtení textu k rozvoji slovní fantazie, protože na základě pohádkových příběhů a ilustrací mohou plnit nabízené úkoly, případně upravovat a zkoušet nápady vlastní. Celý rok si budeme číst pohádky, sledovat pohádky v televizi, budeme si hrát, zpívat pohádkové písničky, soutěžit, chodit na školní zahradu, věnovat se výtvarným činnostem, vyrábět dárky k různým příležitostem nebo jen tak pro radost.

dnes, pondělí 4. 3. 2024
úterý 5. 3. slabý déšť 10/6 °C