Pobyt v ŠD

Jak to v družině funguje ...

Školní družina je zřízena jako součást školy, slouží k výchově, vzdělávání, odpočinku, rekreaci a kvalitnímu využití volného času žáků I. stupně ZŠ a MŠ Křemže.

Přihlášení žáci budou na začátku školního roku poučeni o vnitřním řádu a pravidlech chování v ŠD. Proto je vhodné, aby žáci zůstávali v prvních školních dnech v družině nejméně do 12:30, aby byl dostatek času se společně seznámit a o pravidlech pohovořit.  Nevyzvedávejte je proto hned po obědě.

V případě zásadního porušování a nedodržování pravidel mohou být po konzultaci s ředitelem školy z družiny vyloučeni.

Odpolední docházka žáků přihlášených do ŠD je povinná. Pokud se žák, který byl přítomen na vyučování, do ŠD nedostaví, jedná se o porušení Vnitřního řádu ŠD (vychovatelka zatelefonuje zákonným zástupcům).

Pro vychovatelky je závazný odchod žáka uvedený v přihlášce. Jakékoliv změny odchodu, pobytu v ŠD, vyzvedávající osoby, nepřítomnosti, ... je nutné včas (do 11:45 hodin daného dne) vždy písemně nebo elektronicky oznámit přímo vychovatelce. Telefonická nebo ústní dohoda o změně NENÍ MOŽNÁ! Pokud si dítě vyzvedáváte hned po obědě bez předchozí písemné či elektronické omluvy, je Vaší povinností to nahlásit vychovatelce osobně přes videotelefon – zvonek na škole.

Pokud žák zůstane v ŠD po skončení jejího provozu, vychovatelka zatelefonuje zákonným zástupcům. Po domluvě s nimi počká s žákem ve škole do jeho vyzvednutí. V případě, že se rodičům nedovolá, kontaktuje vedení školy, popř. Policii ČR či pracovníky OSPOD, kteří zajistí péči o dítě.

Docházka do ranní družiny povinná není. Pokud se žák nedostaví, vychovatelka za něj nezodpovídá, rodičům (zákonným zástupcům) netelefonuje.

Ve dnech a hodinách, kdy se žák neúčastní zájmového vzdělávání ve školní družině, přebírají zákonní zástupci veškerou právní zodpovědnost vyplývající z povinnosti dohledu nad dítětem.

V době všech školních prázdnin je provoz ŠD přerušen.

První zářijový školní den družina není, děti či zákonní zástupci odevzdají pouze přihlášky (pokud není předem určeno jinak). Ranní a odpolední provoz ŠD začíná druhý školní den.

Poslední červnový školní den je pouze ranní družina, po rozdání vysvědčení děti odchází rovnou domů.

Pokud žák dochází v době provozu školní družiny na zájmový kroužek či doučování probíhající v budově školy, vychovatelka za něj nezodpovídá, zodpovědnost přebírá vedoucí kroužku nebo učitel. Je povinností zákonných zástupců žáka se s vedoucím kroužku domluvit na pravidlech vyzvednutí a vrácení žáka do ŠD. Pokud se má žák z kroužku vrátit a nevrátí, vychovatelka za něj nezodpovídá. Pokud si dítě vyzvednete z kroužku osobně, nezapomeňte nám to v ŠD nahlásit.

Každá jednorázová změna místa pobytu či provozu ŠD je vždy vyvěšena na okně ochozu vpravo od hlavních dveří (pobyt na zahradě, hřišti, spojení oddělení, akce, ...).

Všichni účastníci zájmového vzdělávání se snaží o to, aby pobyt ve školní družině probíhal v klidné, pohodové a přátelské atmosféře.

Pokud máte jakékoliv připomínky nebo dotazy, můžete je bez obav sdělit přímo v družině.

Datum vložení: 1. 7. 2021 10:08
Datum poslední aktualizace: 31. 8. 2023 11:04